Güven Villas Logo

Kalkan'da Villa Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Genel
Genel - Kalkan'da Villa Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Genel
18 Temmuz 2023
Kalkan'da Villa Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Antalya’nın Kaş ilçesinde bir belde olan Kalkan villa kiralama konusunda en elverişli coğrafyaya sahip bölgelerden bir tanesidir. Bir turizm başkenti olan Antalya’da yer alan Kalkan hem doğal güzellikleri hem de kültürel mirasları ile hem yerli hem de yabancı turistleri büyülemeyi başarıyor. Kalkan villa kiralama hizmeti sağlayan firmalara bu anlamda çok fazla talep olduğunu söylemek mümkün. Ancak diğer tüm tatil ilçe ve beldelerinde olduğu gibi Kalkan’da da villa kiralarken bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor.

Antalya Kalkan her sene sayısız yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapmaktadır. Bu anlamda Kalkan kiralık villa ve ev seçenekleri de farklı fiyatlarla insanlara sunulmaktadır. Aynı zamanda hem villa hem de evler farklı beklentilere göre dizayn edilmektedir. Bu anlamda hemen her kesime uygun Kalkan villa seçenekleri bulmak mümkündür.

Kalkan’da denize sıfır ya da deniz manzaralı villa fiyatları tercih edilecek villanın büyüklüğü ve içerisindeki özelliklere göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu sebeple Kalkan’da villa kiralarken beklentiler göz önünde bulundurulmalı ve en doğru seçenekler değerlendirilmelidir. Antalya Kalkan villalar için farklı fiyatlar söz konusu olduğundan farklı lokasyonlarda karşılaştırmalar yaparak en uygun seçenekler görülebilmektedir.

Kalkan’da Hangi Tip Villalar Kiralanabiliyor?

Antalya Kalkan’da ihtiyaca uygun hemen her tipte villa bulmak mümkündür. Günümüz şartlarında villa almak yerine villa kiralamak çok daha avantajlı olduğundan tatil yapmak isteyenler genellikle villa kirala yöntemine sıklıkla başvurmaktadır. Kiralık villa çeşitleri nedir diye baktığımızda şu şekilde bir liste yapmak mümkündür:

- Balayı villaları

- Muhafazakâr villa çeşitleri

- Ekonomik havuzlu villalar

- Ekonomik tatil evi villalar

- 2 kişilik tatil villaları

- Çocuk havuzlu villalar

- Deniz manzaralı villalar

- Çok kişili aile tipi villalar

Yukarıda sıralanan şekilde Kalkan bölgesinde çok fazla villa çeşidi bulmak mümkündür. Bu villaların hepsi misafir memnuniyeti odaklı tasarlandığından bir villada olması gereken tüm detaylar yer almaktadır. Bu anlamda da misafirler keyifli ve sorunsuz bir tatil geçirebilmektedir.

Kalkan’da Villa Kiralarken Bunlara Dikkat

1-) Villanın Özellikleri

Kalkan’da villa kiralarken yukarıda saydığımız villa tiplerinden hangisi kişiye uygunsa o tarzda bir villa kiralanması gerekir. Aksi halde hem villadan memnun kalmak hem de keyifli zaman geçirmek mümkün olmayabilir. Her villa tipinin kendisine has özellikleri olduğundan villa kiralarken beklentiler mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Çocuk havuzlu, bahçeli, muhafazakâr villa, yarı açık, denize sıfır gibi seçenekleri değerlendirmek gerekecektir.

2-) Villanın Konumu

Kalkan her ne kadar Antalya’nın en sevilen turistik bölgelerinden bir tanesi olsa da villa bakımından çeşitliliği yoğun bir bölgedir. Bu sebeple villanın konumunu da iyi belirlemek gerekir. Örneğin merkeze yakın, denize yakın, toplu taşımaya yakın gibi özellikleri pek çok kişinin dikkat ettiği özelliklerdir. Villanın lokasyonu doğru belirlenirse daha rahat bir tatil geçirmek mümkün olacaktır.

3-) Villanın Güvenliği

Kalkan’daki villalar her ne kadar güvenlik anlamında insanlara güven verse de yine de villa kiralarken güvenlik önlemlerinin ne aşamada olduğuna dikkat etmek gerekir. Tüm ailenin huzurla bir tatil yapabilmesi için güvenlik ve mahremiyet son derece önemli konulardır.

4-) Villanın Büyüklüğü

Villanın büyüklüğü bir diğer önemli konudur. Bazı villalar çekirdek aile için uygunken bazı villalar ise daha büyük arkadaş grupları için idealdir. Eğer büyük bir aile grubu söz konusu olacaksa villa odalarının ve genişliğinin de buna göre dikkat edilerek seçilmesi son derece önemli olacaktır.

5-) Alışveriş Merkezlerine Yakınlığı

Özellikle tatil bölgelerinde alışveriş yapmak büyük sıkıntı olabiliyor. Çünkü Kalkan villa ve tatil köyleri genelde biraz daha iç kesimlerde kaldığından alışveriş yapmak için uzun bir mesafe yol kat etmek söz konusu olabiliyor. Bu nedenle market, manav, kasap gibi temel ihtiyaçların karşılanabileceği dükkânlara yakınlık da bir diğer önemli kriter olabilmektedir.

6-) Villanın Temizliği

Kiralık villa çeşitleri genellikle temizlik hizmetleri dahil bir şekilde verilmektedir. Bu anlamda villa havuz temizliğinin de firma tarafından karşılanması beklenir. Hem bahçenin hem de havuzun genel temizliğinin yapıldığından emin olunmalıdır. Bu anlamda villa kiralaması yapan firma ile bu konuda da bilgi almak faydalı olacaktır.

7-) Villanın Bütçesi

Villa kiralarken elbette en önemli etkenlerden bir tanesi de bütçeye uygunluğu olacaktır. Kalkan uygun kiralık villalar içerisinde farklı bütçeler için seçenekler söz konusudur. Bu anlamda önceden bir bütçe ayarlanması ileride sorun yaşanmaması adına önemlidir. Özellikle sezon dışı zamanlarda önceden kiralama yapılan villalar çok daha uyguna gelebilmektedir. Bunun için ise detaylı bir araştırma yapmak gerekebilir.

8-) Villanın Karşılaştırmalı Seçenekleri

Çok geniş yelpazede villa seçenekleri söz konusu olduğundan kafa karışıklığı yaşamak mümkün olabilmektedir. Özellikle Kalkan gibi güzide bir turizm beldesinde çok fazla konaklama seçeneği akıl karışıklığına neden olabilir. Bu sebeple villa seçerken her bir kalemi ayrıca detaylı düşünmek gereklidir. Günümüzde pek çok web site Kalkan online villa karşılaştırma imkânı sunmaktadır. Bu anlamda villalar karşılaştırarak hem daha ekonomik hem de yaşam tarzına ve isteklere daha uygun bir seçenek değerlendirmek mümkün olacaktır.

9-) Kiralanan Acentenin Lokasyonu

Kalkan’da villa kiralarken kiraladığınız acente ya da firmanın o bölgede bir şubesi olması önemli bir ayrıntıdır. Herhangi bir sorun yaşandığında hızlı ve net bir şekilde sorunu çözmek üzere bu şubeye gitmek gerekebilmektedir. Bulunduğunuz bölgede misafiri kimin karşılayacağı villaya nasıl götüreceği ve sonrasında nasıl bir bağlantıda kalınacağı önem teşkil edecektir. Acente eğer güvenilir ve villanın tutulan bölgesinde şubesi olan bir acente ise hem villayı kiralayan kişinin içi rahat olacaktır hem de herhangi bir sorunda hızlı müdahale mümkün olabilecektir.

10-) Kiralanan Acentenin Güvenirliği

Bilindiği gibi villa kiralamak masraflı bir işlemdir ve güvenilir bir firma tarafından kiralanması gerekir. Bunun için pek çok firma ya da acente ile görüşmek gerekir. Online sistemin iyice yaygınlaşması ile birlikte bazı art niyetli şahıslar uygun fiyatlı villa diyerek sahte fotoğraflarla insanları kandırabilmektedir. Bunun için ise mutlaka villa kiralanacak acente ya da firmanın güvenilir ve resmi kayıtlı olması önemlidir.

Acente sahibiymiş gibi davranan kişilere taviz vermemek adına mutlaka yüz yüze görüşmek ve firmanın kaydının sorgulanmasının yapılması gereklidir. Kiralanacak villanın mesul olduğu acentenin TÜRSAB kaydının olup olmadığı mutlaka kontrol edilmelidir. Kaçak bir işletme ya da kişilerce dolandırılmamak adına bu nokta da son derece önemlidir.

Kategoriler

Son Yazılar

Whatsapp Destek