Güven Villas Logo

Fethiye’de Tatil Yapmak İçin 10 Neden

Genel
Genel - Fethiye’de Tatil Yapmak İçin 10 Neden
Genel
21 Temmuz 2023
Fethiye’de Tatil Yapmak İçin 10 Neden

Tatil yapmak ve kişilerin sevdikleri ile vakit geçirmesini sağlamak adına Fethiye’de tatil yapmak için nedenler oldukça fazladır. Eğlenceli vakitler geçirmek ve sıkılmadan günün tadını çıkarmak adına son derece tercih edilebilir yerlerden biri Fethiye’dir. Doğal güzellikleri ve oldukça eğlenceli olan mekanları ile kişileri büyüleyen bir atmosfere sahiptir.

Kişiler için lüksten ziyade ihtiyaç haline gelmekte olan tatil deniz, kum ve güneşin yanında adeta bir şölene dönüşebilir. Daha keyifli anlar yaşamak ve de sıkılmadan anın tadını çıkarmak adına u bölge kişiler için iyi bir tercih olur. Her noktası farklı bir hayranlık uyandırmakta olan Fethiye’de denizin tadını çıkarmakta oldukça güzeldir.

1.    <!--[endif]-->12 Adalar Tekne Turu

Tatil rotasını Fethiye olarak belirleyen kişiler için kesinlikle gidilmesi ve gezilmesi gereken yerlerden olan Fethiye’nin 12 Adalarını tercih etmekte fayda vardır. Denizde olmayı ve tekne turu yapmayı sevenler için kaçırılmayacak olan fırsatlar biridir. Derin sularda istediğiniz şekilde yüzebilir ve denizde olmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda karadan ulaşım imkanı olmayan yerleri dahi kolaylıkla görebilir ve keşfedebilirsiniz.

Hem daha iyi şekilde gezmek hem de kalabalıktan uzaklaşmak isteyenlerin tekne ile denize açılmasını sağlamak adına tekne turları Fethiye’ye neden gidilir? Konusunda ilk nedenlerden biri olarak belirtilebilir. Bu anlamda kişiler doyasıya denizde vakit geçirip yüzme ya da tur keyfini çıkabilir.

2.    <!--[endif]-->Ölüdeniz

Tertemiz olan havası ve doğası ile kişileri büyüleyen Ölüdeniz mutlaka yapılması gereken ve önerilen aktivitelerden biri olarak karşınıza çıkar. Eşsiz doğası ve tarihi güzellikleri ile de kişileri büyülemekte olan bu bölge uçsuz bucaksız denizi, harika manzaraları ile adeta doğayı gözler önüne serer. Bu nedenle gezilip görülmesi için birçok nedeni olan Ölüdeniz’i görmeniz tavsiye edilir.

3.    <!--[endif]-->Kabak Koyu

Doğa ile baş başa kalmak isteyenlerin ve de doğaya hayran olanların tercih etmesi ve görmesi gereken yerlerin başında Kabak koyu da gelir. Masmavi olan denizi ve kumsalı, plajı ile kişileri etkilemeye yeterli olan manzarası ile karşınıza çıkar. Kızılçam ormanlarından sonra gelmekte olan harika denizine Faralya köyünden yürüyerek ya da ulaşım sağlayan minibüslerle ulaşabilmeniz mümkündür. Bu nedenle Fethiye’de mutlaka görülmesi gereken yerler arasında bu koy yer alır.

4.    <!--[endif]-->Kelebekler Vadisi

Koruma altına alınmış olan Kelebekler Vadisi eşsiz manzarası ile kişilere mükemmel bir seyir keyfi sunmaktadır. Gündüz olduğu zaman güneşin ve denizin tadına varıldıktan sonra geceyi getirmekte olan gün batımı ile de bu eşsiz manzarayı kaçırmamak gerekir. Ulaşımının kolay olması ve Fethiye’den kalkan minibüsler ya da kendi aracınız ile de bu alana ulaşmanız son derece mümkündür.

Bu eşsiz alanın ve manzaranın keşfedilmesi için şehre gidenler elbette ki burayı görmeden geri dönmemelidir. Gezmek, eğlenmek ve de dinlenmek için son derece mantıklı olan alanlardan biri olması dolayısıyla insanları yormayan bir ulaşım ve gidildiği zaman da huzur veren bir yapısı bulunur. Fethiye gezilecek yerler arasında burayı unutmamakta fayda vardır.

5.    <!--[endif]-->Likya Yolu

 Doğanın kişiler için sunmakta olduğu eşsiz manzaralar ve güzellikler ile Likya yolu insanları hem dinlendirmekte hem de huzurlu hissettirmektedir. Akdeniz’in büyüleyici ve etkileyici olan denizi ile birlikte ormanlık alanları, yolu ve Antik kenti ile adeta keyif alarak burayı keşfedebilirsiniz. İstediğiniz şekilde gezmek ve yürümek, eğlenmek adına doğayla iç içe olunacak son derece nadide ve zevkli alanlardan biri olarak bilinir.

Tarihi yaşatması ve Antik kenti ile de kalıtsal güzelliklerini koruması, doğanın da bunu desteklemesi gibi durumlar sayesinde kişiler Likya yoluna hayran kalabilir. Likya Yolu 555 km olan bir uzunlukta olmasından kaynaklı Kelebekler vadisi, Demre, Patara kumsalı, Tahtalı dağı gibi son derece güzel ve harika olan yerleri görebilir. Bu şekilde parkurları bulunan alan Fethiye’de neler yapılır? Konusunda sizlere rehberlik eder.

6.    <!--[endif]-->Saklıkent Kanyonu

Ulaşımı Fethiye’den son derece basit ve kolay olan Saklıkent kanyonuna otogarda yer alan minibüsler ile de varılabilir. Birçok hastalığa iyi geldiği düşünülen ve söylenen suyu ile kanyon 16 km uzunluğundadır. Adrenalin severler için mutlaka uğranması ve görülmesi gereken yerlerden biridir. Çünkü oldukça yüksek ve görkemli olan kayaları da vardır. Manzaraların tadına varmak ve heyecanlı anlar yaşamak isteyenler için görülmesi ve keşfedilmesi gereken yerlerdendir.

7.    <!--[endif]-->Jeep safari

En eğlenceli olan aktivitelerden biri de elbette ki safaridir. Rüzgarın esintisinin sizleri de yoklamaya başladığı ve istediğiniz safari alanlarını görme imkanını tanıyan bu turlar ile tatili daha keyifli ve eğlenceli hale getirmek oldukça güzel olur. Bundan dolayı kişiler safari turlarına katılarak doyasıya vakit geçirebilir ve bu hareketlilik içerisinde de tatiline renk katabilir. Fethiye’ye tatile gidilir mi? Konusunda hiç şüphesiz gidilmesi gerektiğini belirtmek doğru olur.

8.    <!--[endif]-->At ve Binicilik Turu

Tatiline heyecan katmak isteyenler ve de atları sevenler için en profesyonel ve mükemmel şekilde at turları düzenlenir. Binicilik konusunda farklı bir deneyim yaşamak ve Fethiye’nin en güzel yeşil alanlarını görmek adına kaçırılmayacak olan en eğlenceli anlardandır. Bu nedenle kişiler severek ve memnun kalarak tercih edecekleri at ve binicilim turlarının sayesinde istedikleri anlarını ölümsüz hale getirebilir.

9.    <!--[endif]-->Kral Amyntas Kaya Mezarları

Her zaman için tarihi ve de kültürel bir iz taşımakta olan kaya mezarlarını görmek ve keşfetmek isteyenler için Fethiye şehir merkezinde bulunan bu alanı keşfetmek oldukça güzel olur. Likya öneminin simgesi olan bu alan için 100 merdiven basamağı çıkmak gerekir. Belirli bir döneme ışık tutması ve insanları memnun etmesi açısından oldukça güzel alanlardandır. Fethiye tarihi yerler içerisinde bu alan yer alır.

10.  <!--[endif]-->Kayaköy

Terk edilmiş olan eski bir Rum köyü Kayaköy, Likya dönemindeki kalıntıların bulunduğu yamaçlara kurulmuştur. Son derece büyüleyici ve etrafında da doğal güzelliklerin olması sayesinde burada sıkılmak neredeyse imkansızdır. Bu nedenle kişiler gittikleri zaman şehrin eski ruhunu koruduğunu görebilir.

Turizme kazandırılmakta olan çevresi ve kişilere iyi gelen özellikleri ile de ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir. Bu sayede kişiler sıkılmadan keyifli şekilde tatil yaparak anlarını ölümsüz bir hale çevirebilir. Fethiye’de tatil yapmanın avantajları içerisinde bu şekilde belirtilmekte olan tüm doğal ve tarihi güzellikleri göz önünde bulundurmak gerekir. 

Kategoriler

Son Yazılar

Whatsapp Destek