Güven Villas Logo

Villa Tatili mi Otel Tatili mi? | Güven Villas

Genel
Genel - Villa Tatili mi Otel Tatili mi? | Güven Villas
Genel
10 Mart 2023
Villa Tatili mi Otel Tatili mi? | Güven Villas

Villa tatili ve otel tatili en çok tercih edilen 2 konaklama çeşidi arasında yer almaktadır. Bu noktada son derece farklı özelliklere ve avantajlara sahip olan söz konusu konaklama seçenekleri arasından kendiniz için en uygun olanı seçerek eşsiz bir tatil deneyimi planlayabilirsiniz. Şimdi gelin, villa tatili mi otel tatili mi sorusuna cevap bulabilmeniz için birkaç ipucunu inceleyelim.

Villa Kiralama Avantajları

Villa kiralama seçeneklerinin sahip olduğu çeşitli avantajlar vardır. Bunlar genel olarak aşağıdaki gibidir. 

Gizlilik

Tatilinizi başkalarıyla paylaşmayı unutun. Etrafınızda başka bakışların farkında olmadan dilediğiniz gibi dolaşabilirsiniz. Bu sadece sizin, aileniz veya arkadaşlarınız için kendi alanınızdır. 

Evden Uzakta Bir Ev 

Oturma odası, yatak odaları ve kendi mutfağınız ile yurtdışında kendi mülkünüze sahip olmak gibidir. Bu hepimizin seveceği bir şeydir.

Özel Havuz Seçenekleri

 İstediğiniz kadar su sıçratın ya da tam bir huzur ve sessizlik içinde rahatlayın. Ayrıca, havuza ne zaman girebileceğiniz ve havuzda içki içmenize izin verilip verilmeyeceği gibi kısıtlamalar da yok!

Yeme İçme Konusunda Özgürsünüz

 Her şey dahil otellerde otelin kurallarının gerektirdiği şekilde ve her öğün için belirli saatlerde yemek yemekle sınırlandırılırsınız. Ancak bir villa ile kendi programınıza göre ne zaman yemek yiyeceğinizi seçebilir ve dilediğiniz gibi yemeğinizi yiyebilirsiniz. Ayrıca, bir yerel gibi bakkala gidebilir ve bir otelde kalırken normalde yapmayacağınız her şeyi deneyebilirsiniz! Taze, yerel malzemelerle lezzetli yemekler pişirebileceksiniz. 

Benzersizdir

Villa kiralama seçenekleri tıpkı ev gibidir! Bu doğrultuda villaların otellere göre daha kişisel dokunuşlara sahip olduğunu ifade edebiliriz. Dolayısıyla villanızı kendi kişisel zevkinize göre seçebilirsiniz. İster eski tarz çekiciliğe sahip biraz rustik bir şeyin peşinde olun her zevke uygun Fethiye villa kiralamaseçenekleri bulunuyor. 

Gruplar İçin Harikalar

İki veya üç yatak odalı kompakt villalardan sekiz veya daha fazlasına sahip devasa konaklara kadar sahip olabilirsiniz!

Otellerin Dezavantajları

Otellerin sahip olduğu bazı dezavantajlar vardır. Bunlarda genel olarak aşağıdaki gibidir.

Başkalarıyla Tatil Yapmak 

Bazen bu bir dezavantajdır. Sadece huzur içinde arkanıza yaslanmak  istiyorsanız yoğun bir otelde kalmak her zaman ideal değildir. Bu nedenle otel gibi konaklama seçeneklerinden kesinlikle uzak durmalısınız.

Bitişik Odalar 

Çoğu durumda, odanız başka bir tatilcinin odasına katılır ve çok fazla ses gelir Yan kapıdan duyacağınız miktar, duvarların ne kadar ince olduğuna ve komşularınızın ne kadar düşünceli olduğuna bağlı olacaktır.

Ortak Havuz

Ortak havuzlarda yanınızda bir çocuğun bombalama olasılığı olabilir veya o sabah çok fazla insan olduğu için birkaç uzunluk elde edemeyebilirsiniz. Oysa ki Kalkan villa gibi villa konaklama seçeneklerinde özel havuzlar bulunmaktadır.

Öğle Yemeği/Akşam Yemeği Acelesi

 Bir büfenin etrafında dönen insan kuyruklarıyla dolu sıkışık bir yemek odasından daha kötü bir şey yoktur.

Yiyecek ve İçecek Beklentileri 

Her şey dahil olabilir. Ancak ya yiyecekler istediğinizden daha yumuşaksa veya kokteyller biraz aynıysa? Beğen ya da topla, tatilinin geri kalanında ona sıkışıp kalırsın.

Kategoriler

Son Yazılar

Whatsapp Destek