Güven Villas Logo

Fethiye Restoran Önerileri: En Meşhur Restoranlar

Genel
Genel - Fethiye Restoran Önerileri: En Meşhur Restoranlar
Genel
19 Nisan 2023
Fethiye Restoran Önerileri: En Meşhur Restoranlar

Ülkemiz tatil yöreleri ile her zaman farklı bir yere sahip olurken son derece etkili güzelliğiyle Fethiye restoran önerileri çok sayıda olmaktadır. 

Fethiye restoran önerileri her zaman tatilcilerin en büyük kolaylıkları ve avantajları elde etmesine yardımcı olmaktadır. Tüm bir yılın yorgunluğunu atmak için çok önemli olan tatil için tercih edilen yörede daha güzel ve keyifli anlar geçirmek adına zamanın en iyi şekilde değerlendirilmesi gerekmektedir. Bundan dolayı gezilecek yerler ve yemek için yapılacak restoran seçimine yardımcı olan öneriler dikkate alınmalıdır.

Bu sayede yemek için hem e güzel yeri seçebilir hem de seçim yapmak için harcanacak olan zamandan tasarruf ederek gezmek için daha fazla zamanınız olacaktır. Son derece etkileyici güzellikleri ve doğa harikası bir yer olarak her zaman yerli, yabancı tüm turistlerin ilk tercihi olan Fethiye’de çok daha eğlenceli tatil geçirmek mümkün olmaktadır. Her türlü eğlence ve aktiviteleri ile farkını ortaya koyan yörede çok daha huzurlu zamanlar geçireceksiniz. Verimli ve keyifli bir tatil için en güzel mekânlar ve restoranlar hakkında bilgi sahibi olunmalıdır.  

Fethiye’de Gidilecek En İyi Restoranlar

Genel olarak bütün bir yıl içinde yaşanan yoğun bir iş temposu ve yorgunluğun atılması için tatil planları yapılmaktadır. Ülkemiz bu konuda en zengin tatil yörelerine sahip olup son derece doğal güzellikleri ve masmavi denizleri ile Fethiye’ye olan ilgi her geçen gün artmaktadır. Burada tatil yapmaya karar verenler tüm zamanlarının en iyi şekilde değerlendirilmesi için bir takım bilgilere ihtiyaç duyarlar.

Bunların başında yemek için gerekli olan restoran seçimleri olmaktadır. İyi bir yemek ve zaman kaybı yaşamamak için restoran önerileri önemli bir yere sahip olmaktadır. İşte Fethiye’de gidilecek en iyi restoranlar içinden bazıları şunlardır;

Grida Port 

Balık sevenler için son derece uygun olan Grida Port konum olarak özel bir iskele üzerinde ve deniz mahsulleri konusunda çok daha iyi olmaktadır. Restoranda masalar arası açık olması gelen misafirlerin daha rahat etmesini sağlıyor. Ayrıca masaya geçmeden vitrinden deniz mahsullerini görmen ve seçim yapmak mümkün olmaktadır.

İskelenin yanından geçen balıkların görmek ve manzarası ile restoran ziyaretçilerinden her zaman olumlu yorumlar almasına yardımcı oluyor. Geniş bir menü yelpazesi bulunan restoranda deniz mahsulleri tercih etmeyenler için farklı seçenekler sunulmuş. Fiyatlar konusunda da kaliteli hizmetleri ile piyasasına göre daha uygun olmaktadır. 

Paşa Kebap

Fethiye’de uzun yıllar yeri değişmeden hizmetlerine devam eden Paşa Kebap restoran çarşı caddesinde ve ana yolun üzerinde hizmet vermektedir. Tam bir aile yeri olarak son derece kaliteli ve güvenilir hizmetleri sunan restoranın çok önemli bir manzarası yoktur. Ancak yemekleri, menüsü ve hizmetleri ile Fethiye’de en iyi restoranlar grubuna girmesine yetmektedir.

Güler yüzlü çalışanları hizmetlerde seri ve hızlı hareket ettikleri için misafirlerin memnun kalmasına yardımcı oluyor. Burada ilk olarak ikramlar ve şahane pide ekmeği ile başlanan yemek çeşitleri tüm Anadolu mutfağı içinden yer almaktadır. Restoran çalışanların dinlenmesi için Pazar günleri kapalı olmaktadır. 

Çarıklı Et Restoran 

Fethiye'de et restoranları içinde ilk sırada yer alan Çarıklı Et Restoran 1982 yılında kasap çarıklı kasap olarak açılmış ve günümüzde sahil üzerinde et restoran olup babadan oğula geçerek her geçen gün daha fazla büyümüştür. Restoranda kendi üretimleri olan ürünleri kullanıp et konusunda Fethiye'de son derece popüler bir yere sahiptir.

Et menüsü ağırlıklı olan restoranda Türk yemeklerinin yanı sıra dünya mutfağı yemekleri de bulunmaktadır. Genel olarak ahşap dekorlar sahip olan alan atmosferi ile misafirlerini kendine hayran bırakmaktadır. Şövalye adası ve sahil kenarı manzarası ile et yemek isteyenler için restoran en doğru seçimdir. 

Barbun Bistro Restoran 

Sahil üzerinde yer alan Barbun Bistro Restoran dekor ve hijyen bakımından her zaman çok daha gösterişli bir alan olmaktadır. Restoran kendi masa donanımı ve sunumu ile diğer restoranlar arasında farkını ortaya koymaktadır. Geniş deniz mahsulleri menü çeşitleri ve profesyonel usta aşçıları yemeklerin hakkını veriyor. Yarım ada ve Şövalye adası manzarası ile misafirlerin unutulmaz zamanlar geçirmesini sağlamaktadır. Piyasaya ve diğer restoranlara göre fiyatlar biraz daha yüksek olabilir. 

Cin Bal Kayaköy

1970 yıllarda Fethiye'de çok fazla popüler olan cincibir sung gazozları ile başlayan macera 1989 yılında Karaköy de cin bal adında açılan et mangal- kuzu tandır restoran olarak hizmet vermeye başlamıştır. Günümüzde dünya markası olan işletme aile restoranları arasında en doğru seçim olacaktır. Çocuk parkının ve yeşil alanlara sahip olması çocuklu aileler için büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Yerli ve yabancı turistler tarafından çok fazla talep gören Cin Bal Kayaköy restoran fiyatlar konusunda biraz pahalı olmasına rağmen yoğun bir tercih eden sayısı bulunmaktadır. 

Yengeç Restoran

Özel bir iskelesi bulunan ve deniz kıyısında yer alan Yengeç Restoran sunumları ile her zaman ortalamanın üzerinde olmaktadır. Restoran şefinden menüden uygun öneriler alınabilir ve kesinlikle bu öneriler doğru çıkmaktadır. Mesafeli masaları olan restoranda tatlar çok güzeldir. Genel olarak akşamları kalabalık olan restorana rezervasyon yaptırmadan gidilmemesi tavsiye edilmektedir. 

Babadağ Restoran

Manzara konusunda Fethiye de en doğru seçim olan Babadağ Restoran özellikle gün batımından rezervasyon olmadan yer bulunması mümkün olmayan bir mekândır. Yemeklerin sunumu ile masa dizaynı son derece profesyonel kişilerin hizmet verdiğini ortaya koymaktadır. 1700 metre yamaç paraşütü pisti yanında olmasından dolayı çok daha fazla ilgi odağı olmaktadır.

Genel olarak menüleri geniş bir yelpazeye sahip olup pek çok yemek çeşitleri restoranda yer almaktadır. Cam kenarında yer alan masalarda oturanların karşısında Rodos Adası, Ölüdeniz ve Fethiye Körfezi manzarası bulunmaktadır. Fiyatlara gelince biraz ortalama üzerinde olabiliyor. 

Fethiye Balık Pazarı

Fethiye her türlü doğası, denizi ve gezilecek yerlerinin yanı sıra restoranları ile her zaman yerli, yabancı turistleri kendine hayran bırakıyor. Özellikle Fethiye'de balık pazarında yer alan restoranlar çok daha popüler olmaktadır. Buranın atmosferi insanları fazlası ile etkilemektedir. Pazarda 10 ile 15 arası restoran yer almaktadır.

Tüm restoranların konseptleri birbirinden farklı olup pek çok deniz mahsulü ürünleri bulunmaktadır. Genellikle pazarında ortası yer alan taştan istediğiniz ürün seçiliyor ve tercih ettiğiniz restoranda yeme şansına sahip olabiliyorsunuz. Meze ve ikram sunumları restoranların en önemli hizmeti olup romanlar müzik yaparak isteğe bağlı şarkılar söylenmektedir.

Karacabey Kasap Restoran  

Fethiye'de kısa bir süre önce açılmasına rağmen yerli ve yabancı turistlerin büyük yoğunluk gösterdiği alanlardan biri de Karacabey Kasap Restoran olmaktadır. Ölüdeniz yolu üzerinde olan restoran ormanlık bir arazi üzerine kurulmuş. Restoran tabiat içinde et yemenin keyfini misafirlerine sunuyor. Nostaljik müzik ve dekoru ile insanları kendine hayran bırakıyor. 

Her türlü güzellikleri ile farklı bir yere sahip olan Fethiye’de villa kiralama hizmetleri için her zaman firmamızı tercih edebilirsiniz. Firmamızın web site sayfasına giriş yaparak en güzel kiralık villaları inceleyebilirsiniz. 

Kategoriler

Son Yazılar

Whatsapp Destek